• Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w GąbinieStrona domowaHerb Polski

Aktualności

        • STASZIC W HISZPANII
          • STASZIC W HISZPANII

          • W dniach 29.05-03.06. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. dyrektor Jadwigą Milewską, p.Moniką Brzezińską, p.Agnieszką Boch i p.Tomaszem Obidowskim, uczestniczyli w wycieczce do Hiszpanii.

            Nasza katalońska przygoda była pełna niezapomnianych kontrastów – od tętniącej życiem metropolii, przez szum morskich fal, aż po majestatyczne górskie szczyty. Oto najważniejsze momenty tego wyjątkowego wyjazdu:

            Zachwycająca Barcelona

            Podziwialiśmy genialne dzieła Antoniego Gaudiego, w tym monumentalną bazylikę Sagrada Familia oraz bajkowy Park Güell. Spacerowaliśmy klimatycznymi, wąskimi uliczkami Dzielnicy Gotyckiej.

            Rejs wzdłuż Wybrzeża Costa Brava

            Perspektywę zmieniliśmy podczas fantastycznego rejsu statkiem wzdłuż dzikiego wybrzeża Costa Brava. Z pokładu podziwialiśmy spektakularne, pionowe klify, ukryte w skałach dzikie zatoczki z turkusową wodą oraz urokliwe, nadmorskie miasteczka. Szum morza i wiatr we włosach idealnie dopełniły ten wspaniały czas.

            Górskie widoki na Montserrat

            Niezwykłym punktem wyprawy była wizyta na świętej górze Katalończyków – Montserrat. Już sam wjazd kolejką linową na szczyt dostarczył nam ogromnych emocji i zapierających dech w piersiach widoków na unikalne, obłe formacje skalne. Na górze odwiedziliśmy benedyktyński klasztor, ukryty pośród majestatycznej i surowej przyrody, co stworzyło idealny moment na wyciszenie.

            Słońce i błogi relaks

            Każdą wolną chwilę wykorzystywaliśmy na ładowanie baterii i wspólną zabawę. Czas uciekał nam na pięknych, gorących plażach, gdzie cieszyliśmy się szumem fal i hiszpańskim słońcem. Mnóstwo radości sprawił nam też relaks nad hotelowymi basenami – tam wspólnie pływaliśmy, graliśmy w piłkę wodną i po prostu spędzaliśmy razem genialny, beztroski czas.

            Muzeum FC Barcelona

            Na finał pobytu w Hiszpanii zostawiliśmy sobie zwiedzanie Muzeum FC Barcelona. Dla piłkarzy i fanów piłki nożnej było to fantastyczne przeżycie

            Od szczytów Montserrat, przez ulice Barcelony, aż po słoneczne plaże i basenowe szaleństwo – Katalonia skradła nasze serca!

        • Jedynie serce … Koncert dla mamy i taty
          • Jedynie serce … Koncert dla mamy i taty

          • W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica pielęgnujemy wartości, a jedną z nich jest wdzięczność, dzięki której możemy dostrzegać to, co mamy. Taką okazją jest coroczny koncert dla mamy i taty, który odbył się 28 maja 2026r.

            Nie zawsze umiemy powiedzieć kocham

            Nie zawsze pamiętamy,ile zawdzięczamy

            Ale dziś

            Chcemy powiedzieć jedno

            Dziękujemy Mamo i Tato

            za obecność

            Za siłę

            Za cierpliwość

            za miłość

            Takie niezwykle słowa przyświecały tegorocznej uroczystości, w czasie której młodzi artyści z klasy 2LO oraz 3LO1 pod kierunkiem pani Beaty Rybnik i Tomasza Obidowskiego zaprezentowali przepiękne piosenki. Niezwykłe wzruszenie ogarnęło publiczność, kiedy rodzice oglądali film z życzeniami i podziękowaniami, który nagrały ich dzieci. Hitem tegorocznego koncertu były wystąpienia kabaretowe Sylwii Góreckiej, Marcela Wolińskiego, Jakuba Petery, Kacpra Robaka, Wiktorii Koryckiej, Patrycji Gajewskiej, Zuzi Buczyńskiej, Marceliny Obidowskiej i Sylwii Świerszczyńskiej. Artyści po raz kolejny w pełni zaprezentowali swój talent, a po ich występnie gratulacjom nie było końca. Uroczystość uświetnili swoim występem tegoroczni absolwenci Maja Rudzka, Michał Zawadzki i Karol Jezierski. W gościnnych murach naszej szkoły nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla gości, dobra, wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim. To była naprawdę niezwykła lekcja wdzięczności, miłości, przyjaźni, życzliwości…

          • Twórczość & Ekspresja

          • Podczas XIII Powiatowej Olimpiady Integracyjnej w Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które połączyło świat sztuki, literatury i młodzieńczej pasji. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wernisażu prac ucznia klasy 3h, Piotra Dołęgowskiego, a także w promocji jego debiutanckiego tomiku poezji.

            Szczególnym gościem wydarzenia był absolwent szkoły, Dawid Wojtalewicz, który objął nad nim patronat honorowy. Artysta ukończył malarstwo w Royal Academy of Fine Arts Antwerp, uzyskując tytuł magistra sztuki z najwyższym wyróżnieniem oraz prestiżową Nagrodę Hugo Roelandta. Swoje umiejętności rozwijał również w Academy of Fine Arts Turnhout oraz Athens School of Fine Arts. Cenne doświadczenie zdobył także podczas stażu z ikonopisarstwa na Mount Athos pod kierunkiem Demosthenesa Avramidisa.

            Podczas spotkania można było podziwiać zarówno prace Piotra Dołęgowskiego, jak i obrazy Dawida Wojtalewicza. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodzieży, która z zaciekawieniem oglądała prezentowane dzieła i zadawała pytania ich twórcom. Artyści opowiadali o swoich inspiracjach, drodze twórczej oraz znaczeniu sztuki w codziennym życiu.

            Wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji talentów artystycznych, lecz także inspiracją dla młodych ludzi do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Pokazało, że wytrwałość, kreatywność i odwaga w realizowaniu marzeń mogą prowadzić do niezwykłych osiągnięć.

            Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Iuvenes oraz wsparciu Pani Joanny Matuszewskiej, Pani Anny Dybiec – wicedyrektor szkoły, a także Pani Dyrektor Jadwigi Milewskiej, która zawsze wspiera rozwój talentów swoich wszechstronnie uzdolnionych uczniów.

            Spotkanie pozostawiło po sobie wiele pozytywnych emocji i stało się pięknym świadectwem tego, że twórczość jest wyjątkową formą ekspresji, łączącą ludzi ponad wszelkimi granicami.